O nas > VII Konferencja „Od studenta do specjalisty Business Intelligence"

VII Konferencja „Od studenta do specjalisty Business Intelligence"

Wspólnie z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki mamy zaszczyt zaprosić Państwa na tegoroczną edycję konferencji: "Od studenta do specjalisty Business Intelligence". Podczas spotkania będą obecni zarówno specjaliści analityki biznesowej, jak i studenci oraz absolwenci uczelni informatycznych, zainteresowani zagadnieniami związanymi z bazami danych i BI.
Agenda konferencji
9:15 – 9:45 Rejestracja uczestników
9:45 – 10:15 Powitanie uczestników:
„O interpretacji wyników w analizie składowych głównych”
dr hab. prof. WWSI Zenon Gniazdowski
Rektor Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki
Zostanie zaprezentowane nowe spojrzenie na klasyczną analizę składowych głównych. W szczególności zostanie pokazana możliwość reprezentacji analizowanych danych oraz ich wzajemnych zależności w postaci łatwych do eksploracji elementarnych struktur geometrycznych.
BIO prelegenta >>
10:15 - 10:50 „Data Science - wyzwania dla studentów informatyki”
Andrzej Ptasznik
Przedstawione zostaną działania WWSI w zakresie przygotowania Uczelni do realizacji szkolenia studentów w, ogólnie pojętym, temacie Data Science.
BIO prelegenta >>
10:50 - 11:35 „Insurance fraud detection przy użyciu Azure Machine Learning”
Barbara Leśniarek
Ze względu na swoją skomplikowaną specyfikę, wykrywanie nadużyć kreuje się jako jedno z trudniejszych zjawisk do modelowania. Wraz ze wzrostem możliwości technologicznych jesteśmy w stanie jeszcze szybciej i sprawniej opisywać to zjawisko odcinając się od rozwiązań „on-premise”.
Czy rozwiązania w chmurze mogą być tak samo efektywne aby nam dostarczyć oczekiwanych rozwiązań? Jakie możliwości daje nam Azure Machine Learning w tym obszarze i jak mu się współpracuje z popularnym „R”?
BIO prelegentki >>
11:35 - 12:20 „Sztuczna inteligencja z Microsoft Cognitive Services”
Marcin Iwanowski
Sesja ma na celu wprowadzenie słuchaczy do Microsoft Cognitive Services - bogatego API dostarczającego m.in. funkcjonalność rozpoznawania twarzy, emocji, mowy, obiektów, analizy tekstu, rekomendacji.
Podczas demonstracji uczestnicy przekonają się, że skomplikowane algorytmy sztucznej inteligencji są dostępne na wyciągniecie ręki i proste w wykorzystaniu w naszych aplikacjach.
BIO prelegenta >>
12:20 - 13:00 Przerwa kawowa
13:00 – 13:45 „Język Python w uczeniu maszynowym”
Grzegorz Stolecki
W chwili obecnej Python jest uważany za jeden z głównych języków znajdujących zastosowanie w zaawansowanej analizie danych oraz uczeniu maszynowym. W trakcie sesji zostaną zaprezentowane najważniejsze narzędzia oraz biblioteki używane w tym obszarze. Omówione zostaną również możliwości integracji Python'a z Microsoft SQL Server 2017 poprzez Machine Learning Services.
BIO prelegenta >>
13:45 – 14:30 „R w Power BI – zaawansowane wizualizacje w chmurze.”
Włodzimierz Bielski
Podczas sesji pokażę w jaki sposób możemy wzbogacić standardową funkcjonalność usługi Microsoft Power BI o możliwości jakie niesie wykorzystanie języka R – de facto standardu jeśli chodzi o obliczenia statystyczne i naukowe. W pierwszej kolejności przyjrzymy się w jaki sposób skrypty R mogą pomóc w czyszczeniu i transformacji danych ładowanych do modelu analitycznego. Następnie zobaczymy przykłady zastosowania R do tworzenia zaawansowanych wizualizacji osadzonych w Power BI.
BIO prelegenta >>
14:30 – 15:15 „Columnstore indexes – Wydajność hurtowni danych na silniku relacyjnym?”
Marek Adamczuk
W ramach sesji zaprezentuję, jak tabele z indeksami kolumnowymi radzą sobie zarówno z zapytaniami analitycznymi, jak i zapisem w ramach tradycyjnego workloadu OLTP. Sprawdzimy czy online analytics, to hasło marketingowe, czy już faktyczna rzeczywistość.
BIO prelegenta >>
15:15 – 16:00 „45 minut z Power BI – kompleksowa i szybka budowa mobilnej platformy”
Andrzej Wyszomierski
W ramach sesji przygotowane zostanie kompletne rozwiązanie raportowe dla potrzeb urządzeń mobilnych. Omówione zostaną możliwości oraz ograniczenia narzędzia. Przedstawione zostaną najlepsze praktyki dotyczące: modelowania, budowania i tworzenia raportów.
BIO prelegenta >>
16:00 – 16:45 „Podstawowe działania na obiektach R w SQL Server 2016”
Jacek Markus
W ramach sesji zaprezentowane zostaną przykłady realizacji podstawowych działań na obiektach R w środowisku SQL Server 2016 z wykorzystaniem SQL Server R Services.