Microsoft Azure

Microsoft Azure to dynamicznie rozwijająca się chmura publiczna firmy Microsoft obsługująca wiele regionów na całym świecie.

Usługi oferowane są w trzech modelach: IaaS, PaaS, SaaS. Daje to możliwość wykorzystania funkcjonalności takich jak: maszyny wirtualne, magazyn, aplikacje webowe, bazy danych, usługi przywracania, kopia zapasowa, monitorowanie zasobów i wiele innych.

Microsoft Azure

lub zadzwoń: +48 607 030 538

Chmura publiczna firmy Microsoft jest rozwiązaniem mającym zoptymalizować koszty korzystania z infrastruktury IT poprzez dostarczenie usług precyzyjnie dopasowanych do współczesnych potrzeb i wyzwań, z jakimi mierzą się administratorzy. Zamiast inwestowania w drogą i nie zawsze efektywnie wykorzystywaną infrastrukturę serwerową istnieje możliwość:

  • budowy własnej infrastruktury w Microsoft Azure, co pozwala na skorzystanie z wbudowanych mechanizmów skalowania i efektywnego zarządzania środowiskiem,
  • przeniesienia własnej infrastruktury do Microsoft Azure, redukując potrzebę dalszych inwestycji w zakup i utrzymanie serwerów,
  • budowy środowiska hybrydowego, tworząc lub przenosząc część infrastruktury IT do chmury Microsoft Azure i łącząc ją z już istniejącą, znajdującą się we własnej organizacji za pomocą Site to Site VPN lub połączenia Express Route.

W momencie skorzystania z platformy Microsoft Azure, Klient otrzymuje możliwość skorzystania z usług od poziomu maszyny wirtualnej, którą sam może skonfigurować, przez platformę dla deweloperów przystosowaną do budowy wysoko dostępnych i skalowalnych aplikacji, do gotowego programu, na którym może pracować. 
Firma Microsoft zapewnia bezpieczeństwo nie tylko na poziomie oferowanych usług, ale też fizycznego dostępu do sprzętu, na którym te usługi są realizowane. Oznacza to, że Klient korzystając z usług na tej platformie ma pewność, że żadna nieupoważniona osoba nie będzie miała dostępu do użytkowanej przez niego infrastruktury jak również to, że jest we właściwy sposób zabezpieczona.
W kwestii przetwarzania danych osobowych chmura publiczna Microsoft Azure jest zgodna z EU Data Protection Directive (95/46/EC) oraz Safe Harbor Framework, co daje możliwość przechowywania i przetwarzania w chmurze Microsoft danych osobowych obywateli Unii Europejskiej w tym obywateli Rzeczpospolitej Polski. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych podobnie jak 28 innych inspektoratów, zatwierdził zobowiązania Microsoft w zakresie rozwiązań w chmurze.

Oprócz pomyślnego przejścia audytów przeprowadzanych przez firmy zewnętrzne infrastruktura Microsoft spełnia wymagania i certyfikacje m.in. dla:

  • ISO/IEC 27001:2005

  • SOC 1/SSAE 16/ISAE 3402 i SOC 2

  • Cloud Security Alliance (CSA) oraz FedRAMP

  • Payment Card Industry (PCI) Data Security Standards (DSS)

  • UK G-Cloud, HIPAA BAA, Klauzuli modelowych UE, IRAP, MTCS

Spełnione normy jak i certyfikacje potwierdzają kompetencje firmy Microsoft w dystrybucji usług opartych o chmurę publiczną. Weryfikacja dostawcy pod tym kątem powinna być pierwszym krokiem do określenia wiarygodności każdej firmy oferującej ten typ usług.

Wszelkie spełnione normy przez platformę Microsoft Azure dostępne są na stronie Azure Trust Center.

 

Więcej informacji

Marcin Nawrot

+48 607 030 538