Nowe terminy warsztatów w ramach
Roadshow Power BI

Warsztaty Power BI: Interaktywne raporty biznesowe
Maj 21, 2019 Katarzyna Sobczak
Biznesowa analiza danych

Naucz się tworzyć interaktywne raporty biznesowe z Power BI Microsoft oraz dowiedz się jak wdrażać projekty Data Platform. 

Zapraszamy na całodniowe, kompletne, dedykowane warsztaty z Power BI, dzięki którym poznasz praktyczny wymiar narzędzi BI i będziesz przygotowany do przejścia na wyższy poziom analizy danych. Co więcej, zobaczysz, że analiza danych to niezwykle przyjemne zajęcie i świetne wizualizacje.

W drugiej edycji Power BI Roadshow będziemy prowadzić dwa warsztaty otwarte w Warszawie w terminach 18 i 28 czerwca przy ulicy Domaniewskiej 44A w Warszawie. Zapraszamy Ciebie i Twoich współpracowników na praktyczne szkolenie z zastosowania Power BI. Jesteśmy absolutnymi fanami tego rozwiązania i podpowiemy Ci jak go używać i w jakich scenariuszach biznesowych sprawdzają się najlepiej.

Praktyczne warsztaty proponujemy analitykom biznesowym, finansowym, specjalistom sprzedaży, marketingu, zarządzania produktem, ekspertów zakupów czy HR – wszystkim tym, dla których raportowanie, prezentacja i analiza danych jest istotnym elementem pracy.

Najbliższe terminy szkoleń:

Cele i rezultaty szkolenia

W trakcie naszych warsztatów dowiesz się:
czym jest Power BI i jak doskonalić wiedzę z tego zakresu
jakie niesamowite możliwości analizy i wizualizacji danych daje Power BI
jak sprawnie tworzyć interaktywne i zaawansowane raporty
jak udostępniać efekty swojej pracy zespołowi i/lub całemu światu
jak być bardziej efektywnym dzięki Power BI.

 

Agenda:

8:30 – 9:00 – Rejestracja i powitanie uczestników

9:00 – 9:30 – Czym jest Power BI w świecie narzędzi do analizy i wizualizacji danych?

W trakcie tej sesji wprowadzającej, odpowiemy na to pytanie przedstawiając produkt Power BI pod kątem architektury, sposobów jego wykorzystania oraz funkcjonalności które oferuje. Dodatkowo pokażemy jak Microsoft lokuje to oprogramowanie w portfolio swoich produktów.

9:30 – 11:15 – Jak organizacje w Polsce budują nowoczesną Platformę Raportową?

Jak wdrożenie narzędzi BI usprawniły działanie całych organizacji. Na przykładzie kilku wdrożeń opowiemy jak wyglądała sytuacja przed wdrożeniem, po wdrożeniu oraz na co warto zwrócić uwagę przy planowaniu takiego projektu wewnątrz własnej firmy.

11:30 – 12:00 – Czy ktoś tu wdraża Data Science?

Termin Data Science bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Wersji co kryje się pod tym pojęciem jest mniej więcej tyle, ile osób, które tłumaczą jego znaczenie. W trakcie tej sesji opowiemy, co naprawdę znaczy Data Science w kontekście wdrożenia narzędzi BI. Podamy praktyczne przykłady i pokażemy narzędzia, z których korzystamy przy realizacji projektów z tej tematyki.

12:00 – 13:00 – Lunch

13:00 – 16:00 – Warsztaty tworzenia raportów z Power BI

Praktyczne zajęcia pracy z Power BI, dzięki czemu nauczysz się korzystać z funkcjonalności jakie oferuje. Krok po kroku poznasz nowoczesne sposoby tworzenia interaktywnych raportów, które pomogą Ci w Twojej codziennej pracy – uczestnicy pracują na swoich laptopach.

16:00 – 17:00 – Sesja networkingowa i pogłębione omówienie business case’ów z zastosowań technologii business intelligence i data science.

Teoria i praktyczne przykłady to jedno, odniesienie tego do problemów danej branży to drugie. W trakcie tej sesji dowiesz się jak narzędzia firmy Microsoft mogą zostać wykorzystane do rozwiązywania wyzwań i problemów z którymi zmagają się firmy w Polsce I na świecie. Warsztatowo opowiemy jak podchodzimy do konkretnych problemów, odniesiemy się do przykładów podanych uczestników oraz opowiemy na co zwrócić uwagę we wdrożeniu narzędzi Data Platform.

Poznaj ekspertów Business Intelligence APN Promise

Przedstawiciele naszego zespołu BI w APN Promise to doświadczeni konsultanci, którzy wdrożyli dziesiątki projektów business intelligence zarówno w dużych, jak i średnich firmach oraz przeprowadzili setki godzin szkoleniowych z Power BI.

Skorzystaj z ich wiedzy i doświadczenia podczas Dashboard in a Day. Spotkasz się wtedy z:

Andrzej Wyszomierski

Architekt rozwiązań SQL / BI w technologiach Microsoft z umiejętnościami zarządzania projektami informatycznymi, posiadający ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji profesjonalnych projektów IT (od administracji, utrzymania, aż po analizę i przygotowanie dedykowanych rozwiązań). Obecnie w APN Promise jest Architektem BI i liderem zespołu Business Intelligence. Jako Team Leader planuje strategię rozwoju kompetencji poszczególnych osób w zespole w kierunku najbardziej przyszłościowych i popularnych na rynku technologii bazodanowych i raportowych. Razem ze swoim zespołem realizuje największe projekty Business Intelligence w Polsce.

Marcin Nawrot

Konsultant Rozwiązań Biznesowych. Od kilku lat zajmuje się wsparciem klientów w korzystaniu z najnowszych technologii Microsoft opartych o usługi Microsoft SQL, PowerBI i Azure. Mając za sobą zespół deweloperów, konsultantów i architektów rangi ogólnopolskiej, dostarcza najnowsze technologie usprawniające działanie oraz zwiększające przewagę konkurencyjną całych organizacji. Wspólnie z kierownikami projektów dba, by wszystkie potrzeby biznesowe i cele zdefiniowane na początku prac zakończyły się pełnym sukcesem. Wspólnie z klientami prezentuje efekty prac na wydarzeniach organizowanych przez APN Promise.

Krzysztof Furga

Krzysztof Furga

Konsultant Business Intelligence. Z produktami tej klasy związany od kilku lat. Jego wysokie predyspozycje analityczne pozwalają mu dogłębnie zrozumieć i opracować wymagania biznesowe klienta, by przełożyć je na raporty zawierające kluczowe wskaźniki i wizualizacje na wewnątrz firmowej platformie raportowej. Zaczynał od modułów raportowych systemu SAP, by płynnie przejść na technologie Microsoft Power BI, które wdrażał samodzielnie w firmach, w których pracował. Posiada doświadczenie z tematyki analizy predykcyjnej, co bardzo często wykorzystywał, zwiększając wydajność procesów, za które odpowiadał. Firmy, w których pracował, do dzisiejszego dnia korzystają z narzędzi, które wdrożył będąc analitykiem biznesowym.

Power BI

Power BI to narzędzie służące do sprawnej analizy biznesowej, zapewnia pojedynczy widok danych z możliwością monitorowania kondycji firmy za pomocą aktywnych pulpitów nawigacyjnych, tworzenia zaawansowanych interaktywnych raportów i uzyskiwania dostępu do danych z urządzeń mobilnych.

Warsztaty z Power BI w Twojej firmie

Jeśli chcesz, abyśmy zorganizowali warsztaty dedykowane dla Twojej firmy, w dogodnym terminie i miejscu, skontaktuj się z nami.

APN Promise S.A. – wiodący dystrybutor Microsoft w Polsce