Innowacje w Microsoft 365 na urządzeniach Apple – Sprawdź

Innowacje w Microsoft 365 na urządzeniach Apple – Sprawdź
14 stycznia, 2021 Daniel Pierzchala
Microsoft 365 Mac Apple M1

Innowacje w Microsoft 365, dzięki którym jesteśmy jeszcze bardziej produktywni na urządzeniach Apple.

W tym nietypowym roku wielu z nas zdało sobie sprawę, jak ważną rolę pełni komputer służbowy. Nasza praca przeniosła się do domu, a my szukaliśmy nowych sposobów na zwiększenie produktywności. Firma Microsoft dokłada wszelkich starań, aby zapewnić doskonałe środowisko usługi Microsoft 365, które pomagają naszym klientom pracować łatwiej i szybciej na swoich ulubionych urządzeniach. Niedawno udostępnione innowacje Microsoft 365 sprawiają, że będziesz jeszcze bardziej produktywny na komputerze Mac.

Pierwszą, a zarazem najważniejszą innowacją jest wsparcie dla aplikacji uniwersalnych na komputerach Mac z systemem Big Sur. Oznacza to, że nowe aplikacje pracują natywnie zarówno na procesorach Intela jak i na nowych procesorach M1, które są obecne w nowych Macbookach Air, 13” Macbooku Pro a także Macu Mini.

Oznacza to, że flagowe aplikacje pakietu Office – Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote pracują szybciej i wykorzystują pełną przewagę poprawek wydajnościowych w nowych Macach.

Nowe aplikacje są nie tylko szybkie, ale również zyskały nowy wygląd, ponieważ przeprojektowano je tak, aby zintegrowały się z nowym UI macOS BigSur. W ciągu ostatnich miesięcy zostały przeprojektowane flagowe programy pakietu Office na Maca z sfokusowaniem się na prostotę i łatwość użycia. Nowy Outlook wygląda świetnie ze zmianami, które odzwierciedlają nowy wygląd intefejsu użytkownika macOS Big Sur

Jeżeli Twój komputer aktualizuje się automatycznie, to już dziś otrzymasz nowe wersje programów. W innym wypadku możesz je pobrać z Mac App Store w zakładce aktualizacje lub poprzez Microsoft Auto Update przez menu Pomoc aplikacji Office i wybranie „Sprawdź aktualizacje”.

Aplikacja Teams aktualnie jest dostępna w trybie emulacji Rosetta na Macach z procesorem M1. Microsoft pracuje nad nową wersją uniwersalną dla procesorów M1.

Microsoft opracował także nowy ekran startowy

 

Microsoft 365 Mac Apple M1

 

Microsoft PowerPoint Apple

 

Microsoft opracował też zaktualizowany ekran startowy dla aplikacji Office (Office Start)  dla Worda, Excel, PowerPoint i OneNote, który zawiera system projektowania interfejsu użytkownika Fluent UI. Widać tutaj połączenie dwóch światów – Microsoft i Apple.

 

Outlook Apple

 

W nowym Outlook pojawiło się wsparcie dla kont iCloud. Umożliwi to organizowanie służbowych i osobistych wiadomości e-mail, kontaktów i kalendarzy w jednej aplikacji, dzięki czemu łatwiej jest pozostać w kontakcie z tym, co ważne.

 

Pracuj po swojemu

 

Innym obszarem, który dynamicznie rozwija się w ostatnim czasie, jest uczenie się aplikacji Microsoft 365 naszego sposobu pracy. Dzięki tej nauce naszych przyzwyczajeń, poszczególne zadania w aplikacjach wykonujemy w sposób prostszy i bardziej intuicyjny, korzystając z sugestii właśnie wtedy, gdy ich potrzebujemy.

 

Tell Me to pole wyszukiwania, dzięki któremu możemy szybko dotrzeć do potrzebnych narzędzi pakietu Office lub działań, które chcesz wykonać, wpisując to, czego szukasz w programach Word, Excel, PowerPoint lub OneNote. Microsoft Search w nowym programie Outlook dla komputerów Mac umożliwia wyszukiwanie lub wpisanie zapytania lub przy użyciu języka codziennego do znajdowania wiadomości e-mail, zdarzenia i plików — skomplikowana składnia zapytania nie jest wymagana. Te funkcje ułatwiają korzystanie z aplikacji usługi Microsoft 365 i są teraz dostępne dla wszystkich użytkowników komputerów Mac.

 

Kolejną nową funkcjonalnością jest użycie telefonu do przechwytywania (skanowania) informacji, nad którymi chcesz pracować. Z funkcją Data from Picture możesz zrobić np. zdjęcie tabeli bezpośrednio swoim iPhonem, a następnie przekształcić je w dane, które można edytować w programie Excel dla komputerów Mac. Ta nowa funkcja wykorzystuje Continuity Camera na Twoim komputerze Mac i również jest dostępna od dziś.

 

excel Apple

 

Kolejną użyteczną nowością jest funkcja dyktowania tekstu. Pozwala na tworzenie zawartości za pomocą głosu. Dostępna jest w Word oraz Outlook, w tej chwili jednak tylko dla języka angielskiego wiec czekamy z niecierpliwością na wersje językowe. Ponadto, aby ułatwić sprawdzanie pisowni, poprawianie gramatyki i uzyskanie sugestii dotyczących stylu pisania, będzie dostępny Microsoft Editor w programie Word. Ta funkcjonalność będzie dostępna dla klientów już na początku 2021 roku.

 

Dyktowanie tekstu Microsoft Word

Autor: Filip Rychlik

 

 

Porozmawiajmy o urządzeniach Apple w biznesie

    Administratorem danych gromadzonych z wykorzystaniem formularza jest A.P.N. Promise S.A. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do podjęcia kontaktu lub realizacji określonego żądania zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO przez okres niezbędny dla realizacji Twojego zgłoszenia. Wszelkie informacje w zakresie przetwarzania podanych przez Ciebie w formularzu danych oraz posiadanych uprawnieniach znajdziesz w Polityce prywatności. Kliknij i dowiedz się więcej jeżeli informacje podane powyżej nie są dostatecznie jasne!

     

    Podziel się