Poznaj OneDrive – Synchronizacja

Poznaj OneDrive – Synchronizacja
20 września, 2018 Katarzyna Sobczak
Poznaj OneDrive - Synchronizacja

Poznaj OneDrive - Sychronizacja

Piotr: Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie co to jest OneDrive, a w przypadku Office 365 – OneDrive for Business.

Paweł: Jest to usługa dysku chmurowego, dostępna dla użytkowników, o rozmiarze do 5 TB.

Piotr: No właśnie. Wszyscy mówią o 1 TB, dlaczego tutaj wspominasz o 5 TB?

Paweł: Domyślnie każdy użytkownik ma powierzchnię 1 TB. Można ją rozszerzyć z poziomu panelu administratora do 5 TB.

Piotr: Co użytkownik OneDrive może tam wgrywać? Do czego to służy?

Paweł: Możesz przechowywać tam wszystkie dokumenty służbowe, dokumenty z pakietu Office, nawet pliki pdf i pliki tekstowe.

Piotr: A czy pliki te i przechowujesz tak samo jak na dysku twardym w komputerze, czy może są jakieś inne, dodatkowe możliwości?

Paweł: Wiesz co, są dwie możliwości. Można je przenieść z poziomu przeglądarki albo można skorzystać z klienta zainstalowanego na komputerze. Może ci pokażę?

Piotr: Dobrze, przejdźmy teraz do logowania.

Zalogowaliśmy się do portalu Office 365, to teraz przejdźmy do OneDrive. Wspominałeś, że jest kilka metod przenoszenia dokumentów. Pierwsza z nich to skorzystanie z przeglądarki. Przeciągnąłem plik z pulpitu i widzę, że coś się przekazuje. Dobrze, pojawiło się zestawienie produktów.

Mam już skonfigurowaną aplikację i teraz chciałbym stworzyć folder, do którego przeniosłem ten sam dokument. I teraz ciekaw jestem czy on mi się zsynchronizuje. Pojawił się folder test i zawiera ten sam plik Excela, czyli zestawienie produktów.

Podziel się

Autor: Paweł Czarnecki

Paweł Czarnecki

Specjalista Office 365 | Trener | Konsultant

W ostatnich latach realizuje projekty związane z systemami do komunikacji. Wdraża, migruje, wprowadza dobre praktyki oraz realizuje programy adopcji nowych technologii w firmach. Ponadto uczestniczy w spotkaniach biznesowych dotyczących dalszego rozwoju platform i narzędzi komunikacyjnych. Jego ulubionymi tematami są projekty edukacyjne (szkolenia i warsztaty) dla użytkowników oraz administratorów z zakresu pracy z wykorzystaniem narzędzi, tj. Teams, Skype for Business, Exchange. Poszerza swoją wiedzę z obszaru IT, aby pomóc klientom w transformacji organizacji od tradycyjnego rynku do nowoczesnego Cloud Environment.

Jest przekonany, że bycie Inżynierem jest procesem, nie stanowiskiem.

Zespół: Cloud Productivity

Ostatnie artykuły autora

Zdarzenia na żywo i spotkania w Microsoft Teams – porównanie

Zdarzenia na żywo i spotkania w Microsoft Teams – porównanie

Spotkania (Teams Meeting) doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy potrzebujemy przedyskutować coś w ramach zespołu, ale co w sytuacji, gdy musimy zorganizować spotkanie ze zdecydowanie większą liczbą uczestników i chcemy zachować kontrolę nad nim? Paweł Czarnecki wyjaśnia, jak może nam pomóc Microsoft Teams.

Teams Web Scheduler

Teams Web Scheduler

Jak tworzyć spotkania, nie posiadając dostępu do programu Outlook i nie widząc ikony kalendarza w Microsoft Teams? Z pomocą przychodzi Teams WebScheduler. Paweł Czarnecki pokazuje krok po kroku, jak przygotować takie rozwiązanie.

APN Mail Archives – archiwizacja skrzynek pocztowych Exchange

APN Mail Archives – archiwizacja skrzynek pocztowych Exchange

Przeładowana skrzynka pocztowa? Z pomocą przychodzi APN Mail Archives. Aplikacja ta tworzy kopię wiadomości z serwera pocztowego oraz przetwarza zgromadzone elementy i odciąża skrzynki użytkowników dzięki politykom archiwizacji. Paweł Czarnecki objaśnia możliwości, jakie daje system do backupu i archiwizacji poczty.

Skontaktuj się z autorem

 

    Administratorem danych gromadzonych z wykorzystaniem formularza jest A.P.N. Promise S.A. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do podjęcia kontaktu lub realizacji określonego żądania zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO przez okres niezbędny dla realizacji Twojego zgłoszenia. Wszelkie informacje w zakresie przetwarzania podanych przez Ciebie w formularzu danych oraz posiadanych uprawnieniach znajdziesz w Polityce prywatności. Kliknij i dowiedz się więcej jeżeli informacje podane powyżej nie są dostatecznie jasne!