Poznaj OneDrive - Wersjonowanie plików

Poznaj OneDrive – Wersjonowanie plików
5 października, 2018 Katarzyna Sobczak
OneDrive wersje plików

Zdarzyło Ci się, że ktoś wprowadził niechciane zmiany lub usunął Twój tekst ze wspólnie przygotowywanego pliku? Straciłeś go bezpowrotnie, czy przeszukiwałeś skrzynkę pocztową w poszukiwaniu poprzedniej wersji dokumentu?

A gdyby tak kilkoma kliknięciami móc przywrócić usunięte akapity? Umożliwia to OneDrive! Piotr Bieliński i Paweł Czarnecki pokazują, jak to zrobić.

Piotr: Paweł, a co jeśli udostępnię dokument i użytkownik wprowadzi na nim niechciane zmiany?

Paweł: OneDrive ma opcję historii wersji i w prosty sposób można przywrócić wersję sprzed wprowadzonych zmian nawet przez innego użytkownika na naszym pliku. Masz dostęp do 500 wersji wstecz, więc w prosty sposób odnajdziesz kto wykonał taką zmianę i którą wersję chciałbyś przywrócić.

Piotr: Czyli chcesz mi powiedzieć, że każdą z tych 500 wersji mogę przywrócić?

Paweł: Tak. Jeśli ktoś wprowadził jakąś zmianę otwierasz taki dokument i możesz przywrócić jego starszą wersję.

Piotr: Doskonale, a czy mógłbyś mi pokazać jak działa to wersjonowanie?

Paweł: Jasne.

Piotr: Załóżmy, że ktoś usunął mi w tym pliku znaczną część tekstu. Zmiany zostały zapisane. Teraz plik ma tylko jeden akapit i chciałbym przywrócić poprzednią wersję korzystając z historii wersji. Klikam przywróć. Pojawiła się nowa wersja, podejrzę ją. W efekcie udało nam się powrócić do poprzedniej wersji pliku i mam tekst, który został wcześniej usunięty.

Podziel się

Autor: Paweł Czarnecki

Paweł Czarnecki

Specjalista Office 365 | Trener | Konsultant

W ostatnich latach realizuje projekty związane z systemami do komunikacji. Wdraża, migruje, wprowadza dobre praktyki oraz realizuje programy adopcji nowych technologii w firmach. Ponadto uczestniczy w spotkaniach biznesowych dotyczących dalszego rozwoju platform i narzędzi komunikacyjnych. Jego ulubionymi tematami są projekty edukacyjne (szkolenia i warsztaty) dla użytkowników oraz administratorów z zakresu pracy z wykorzystaniem narzędzi, tj. Teams, Skype for Business, Exchange. Poszerza swoją wiedzę z obszaru IT, aby pomóc klientom w transformacji organizacji od tradycyjnego rynku do nowoczesnego Cloud Environment.

Jest przekonany, że bycie Inżynierem jest procesem, nie stanowiskiem.

Zespół: Cloud Productivity

Ostatnie artykuły autora

Zdarzenia na żywo i spotkania w Microsoft Teams – porównanie

Zdarzenia na żywo i spotkania w Microsoft Teams – porównanie

Spotkania (Teams Meeting) doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy potrzebujemy przedyskutować coś w ramach zespołu, ale co w sytuacji, gdy musimy zorganizować spotkanie ze zdecydowanie większą liczbą uczestników i chcemy zachować kontrolę nad nim? Paweł Czarnecki wyjaśnia, jak może nam pomóc Microsoft Teams.

Teams Web Scheduler

Teams Web Scheduler

Jak tworzyć spotkania, nie posiadając dostępu do programu Outlook i nie widząc ikony kalendarza w Microsoft Teams? Z pomocą przychodzi Teams WebScheduler. Paweł Czarnecki pokazuje krok po kroku, jak przygotować takie rozwiązanie.

APN Mail Archives – archiwizacja skrzynek pocztowych Exchange

APN Mail Archives – archiwizacja skrzynek pocztowych Exchange

Przeładowana skrzynka pocztowa? Z pomocą przychodzi APN Mail Archives. Aplikacja ta tworzy kopię wiadomości z serwera pocztowego oraz przetwarza zgromadzone elementy i odciąża skrzynki użytkowników dzięki politykom archiwizacji. Paweł Czarnecki objaśnia możliwości, jakie daje system do backupu i archiwizacji poczty.

Skontaktuj się z autorem

 

    Administratorem danych gromadzonych z wykorzystaniem formularza jest A.P.N. Promise S.A. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do podjęcia kontaktu lub realizacji określonego żądania zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO przez okres niezbędny dla realizacji Twojego zgłoszenia. Wszelkie informacje w zakresie przetwarzania podanych przez Ciebie w formularzu danych oraz posiadanych uprawnieniach znajdziesz w Polityce prywatności. Kliknij i dowiedz się więcej jeżeli informacje podane powyżej nie są dostatecznie jasne!