Poznaj OneDrive - Wersjonowanie plików

Poznaj OneDrive – Wersjonowanie plików
Październik 5, 2018 Katarzyna Sobczak
OneDrive wersje plików

Zdarzyło Ci się, że ktoś wprowadził niechciane zmiany lub usunął Twój tekst ze wspólnie przygotowywanego pliku? Straciłeś go bezpowrotnie, czy przeszukiwałeś skrzynkę pocztową w poszukiwaniu poprzedniej wersji dokumentu?

A gdyby tak kilkoma kliknięciami móc przywrócić usunięte akapity? Umożliwia to OneDrive! Piotr Bieliński i Paweł Czarnecki pokazują, jak to zrobić.

Piotr: Paweł, a co jeśli udostępnię dokument i użytkownik wprowadzi na nim niechciane zmiany?

Paweł: OneDrive ma opcję historii wersji i w prosty sposób można przywrócić wersję sprzed wprowadzonych zmian nawet przez innego użytkownika na naszym pliku. Masz dostęp do 500 wersji wstecz, więc w prosty sposób odnajdziesz kto wykonał taką zmianę i którą wersję chciałbyś przywrócić.

Piotr: Czyli chcesz mi powiedzieć, że każdą z tych 500 wersji mogę przywrócić?

Paweł: Tak. Jeśli ktoś wprowadził jakąś zmianę otwierasz taki dokument i możesz przywrócić jego starszą wersję.

Piotr: Doskonale, a czy mógłbyś mi pokazać jak działa to wersjonowanie?

Paweł: Jasne.

Piotr: Załóżmy, że ktoś usunął mi w tym pliku znaczną część tekstu. Zmiany zostały zapisane. Teraz plik ma tylko jeden akapit i chciałbym przywrócić poprzednią wersję korzystając z historii wersji. Klikam przywróć. Pojawiła się nowa wersja, podejrzę ją. W efekcie udało nam się powrócić do poprzedniej wersji pliku i mam tekst, który został wcześniej usunięty.