Poznaj OneDrive - Zaprzestanie synchronizacji

Poznaj OneDrive – Zaprzestanie synchronizacji
28 września, 2018 Katarzyna Sobczak

Zastanawiasz się co się stanie, jeśli przestaniesz synchronizować plik z OneDrive? Czy wciąż będziesz miał do niego dostęp? Piotr Bieliński i Paweł Czarnecki wyjaśniają co dzieje się z folderem, który przestajesz synchronizować.

Piotr: Pobraliśmy i zsynchronizowaliśmy aplikację OneDrive. A co jeśli przestanę synchronizować któryś z tych folderów?

Paweł: Zaoszczędzisz miejsce na dysku. Foldery, które wybrałeś do synchronizacji pojawiają się na Twoim komputerze. Jeśli odznaczysz jakiś folder od synchronizacji z koputerem, zostanie on usunięty z Twojego dysku.

Piotr: Czyli te dane znikną?

Paweł: Z Twojego komputera tak, ale pozostaną w chmurze. To jest twoje zabezpieczenie i miejsce do przechowywania znacznej ilości danych.

Piotr: Teraz wszystko rozumiem. Dzięki.

Paweł: Super.

Piotr: To zobaczmy teraz, czy rzeczywiście jest tak jak mówisz. Przestanę synchronizować folder Test. Widzę, folder ten od raz zniknął z mojego komputera, natomiast w przeglądarce ten folder nadal jest dostępny.

Podziel się

Autor: Paweł Czarnecki

Paweł Czarnecki

Specjalista Office 365 | Trener | Konsultant

W ostatnich latach realizuje projekty związane z systemami do komunikacji. Wdraża, migruje, wprowadza dobre praktyki oraz realizuje programy adopcji nowych technologii w firmach. Ponadto uczestniczy w spotkaniach biznesowych dotyczących dalszego rozwoju platform i narzędzi komunikacyjnych. Jego ulubionymi tematami są projekty edukacyjne (szkolenia i warsztaty) dla użytkowników oraz administratorów z zakresu pracy z wykorzystaniem narzędzi, tj. Teams, Skype for Business, Exchange. Poszerza swoją wiedzę z obszaru IT, aby pomóc klientom w transformacji organizacji od tradycyjnego rynku do nowoczesnego Cloud Environment.

Jest przekonany, że bycie Inżynierem jest procesem, nie stanowiskiem.

Zespół: Cloud Productivity

Ostatnie artykuły autora

Zdarzenia na żywo i spotkania w Microsoft Teams – porównanie

Zdarzenia na żywo i spotkania w Microsoft Teams – porównanie

Spotkania (Teams Meeting) doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy potrzebujemy przedyskutować coś w ramach zespołu, ale co w sytuacji, gdy musimy zorganizować spotkanie ze zdecydowanie większą liczbą uczestników i chcemy zachować kontrolę nad nim? Paweł Czarnecki wyjaśnia, jak może nam pomóc Microsoft Teams.

Teams Web Scheduler

Teams Web Scheduler

Jak tworzyć spotkania, nie posiadając dostępu do programu Outlook i nie widząc ikony kalendarza w Microsoft Teams? Z pomocą przychodzi Teams WebScheduler. Paweł Czarnecki pokazuje krok po kroku, jak przygotować takie rozwiązanie.

APN Mail Archives – archiwizacja skrzynek pocztowych Exchange

APN Mail Archives – archiwizacja skrzynek pocztowych Exchange

Przeładowana skrzynka pocztowa? Z pomocą przychodzi APN Mail Archives. Aplikacja ta tworzy kopię wiadomości z serwera pocztowego oraz przetwarza zgromadzone elementy i odciąża skrzynki użytkowników dzięki politykom archiwizacji. Paweł Czarnecki objaśnia możliwości, jakie daje system do backupu i archiwizacji poczty.

Skontaktuj się z autorem

 

    Administratorem danych gromadzonych z wykorzystaniem formularza jest A.P.N. Promise S.A. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do podjęcia kontaktu lub realizacji określonego żądania zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO przez okres niezbędny dla realizacji Twojego zgłoszenia. Wszelkie informacje w zakresie przetwarzania podanych przez Ciebie w formularzu danych oraz posiadanych uprawnieniach znajdziesz w Polityce prywatności. Kliknij i dowiedz się więcej jeżeli informacje podane powyżej nie są dostatecznie jasne!