Case study Bioton

 

 

W związku z koniecznością optymalizacji infrastruktury on-premise, Klient rozważał zakup nowych serwerów lub wykorzystanie nowych technologii i przeniesienie infrastruktury do chmury Microsoft Azure.

PRZENIESIENIE INFRASTRUKTURY Z MODELU
ON-PREMISE DO CHMURY MICROSOFT AZURE

Poszukując optymalnego rozwiązania, Klient w pierwszej kolejności analizował możliwe opcje z jednej strony pod kątem bezpieczeństwa swoich zasobów, a z drugiej optymalizacją kosztów. Na podstawie analizy tych dwóch czynników podjął decyzję o migracji infrastruktury do chmury Microsoft Azure. Następnie odbył się warsztat z zespołem specjalistów APN Promise, podczas którego pokazaliśmy Klientowi w jaki sposób skonfigurujemy środowisko i w jaki sposób zostaną nałożone zabezpieczenia.

Zespół specjalistów APN Promise dokonał migracji na zasadzie lift and shift. Oznacza to, że serwery, które istniały w środowisku lokalnym replikował do chmury publicznej. Jest to typowy przykład wykorzystania modelu IaaS (Infrastructure as a Service) przy budowie środowiska chmury publicznej. Kolejnym krokiem może być transformacja maszyn wirtualnych na usługi (PaaS – Platform as a Service oraz/lub SaaS – Software as a Service).

Dużą rolę w decyzji Klienta odegrała możliwości skorzystania ze wsparcia firmy Microsoft przy wykorzystaniu programu Azure Migration Program. Jest to program, który pozwala Klientowi na bezkosztowe przeniesienie środowiska on-premise do chmury publicznej, a opłaty pobierane są wyłącznie za usługę Microsoft Azure. Na każdym etapie wdrożenia stosowaliśmy najlepsze praktyki oparte na przewodniku Microsoft Cloud Adoption Framework dla platformy Azure.

W trakcie analizy środowiska wspólnie z Klientem wyznaczyliśmy elementy warstwy sieciowej, punkty styku z Internetem oraz wytypowaliśmy serwery do migracji. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na przygotowaniu landing zone czyli strefy lądowania Azure, która jest wynikiem działania środowiska Azure z wieloma subskrypcjami odpowiadającym za skalę, zarządzanie bezpieczeństwem oraz tworzeniem sieci i tożsamości. Całkowity czas realizacji projektu zajął trzy miesiące. W porównaniu do wdrożenia infrastruktury on-premise jest to nieporównywalnie szybsza realizacja.

Przeniesienie infrastruktury do Microsoft Azure pozwoliło na zaktualizowanie środowiska oraz wykorzystanie nowych technologii, które z jednej strony zapewniają bezpieczeństwo, a z drugiej gwarantują optymalizację pracy oraz szybkość działania infrastruktury. Przekłada się ona wprost na działania biznesu, który w dużym stopniu bazuje na tych mechanizmach. Nieodłącznym elementem projektu jest również transfer wiedzy do organizacji. Przeprowadzone zostały szkolenia dla działu IT, w czasie których nasi specjaliści pokazali krok po kroku jak należy przejść przez poszczególne elementy migracji.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie APN Promise SA dotyczącej chmury Microsoft Azure?

Skontaktuj się z nami:


    Chcę otrzymywać treści marketingowe od A.P.N. Promise S.A. drogą elektroniczną
    Chcę otrzymywać treści marketingowe od A.P.N. Promise S.A. telefonicznie

    Administratorem danych osobowych gromadzonych z wykorzystaniem formularza jest A.P.N. Promise S.A. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do podjęcia kontaktu lub realizacji określonego żądania zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO lub w przypadku wyrażenia zgody na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO w celu dostarczenia treści marketingowych środkami komunikacji elektronicznej lub za pomocą urządzeń telefonicznych. Wszelkie informacje w zakresie przetwarzania podanych przez Ciebie w formularzu danych oraz posiadanych uprawnieniach znajdziesz w Polityce prywatności lub uzyskasz kontaktując się z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych na iodo@promise.pl. Kliknij i dowiedz się więcej jeżeli informacje podane powyżej nie są dostatecznie jasne!

    0000