Migracja do Microsoft Azure!

Proces migracji do chmury Microsoft Azure opieramy o sprawdzone przez Microsoft wzorce z Cloud Adoption Framework

Nasze podejście przy migracji do chmury Microsoft Azure opieramy o 

– wymagania biznesowe Twojej organizacji 

– regulacje branżowe dla Twojego sektora 

– aktualny stan prawny  

Strategia migracji do chmury 

Microsoft definiuje 3 podejścia do migracji zasobów z serwerowni do chmury. Każde z nich charakteryzuje się innym poziomem zmian wprowadzanych w aplikacjach na etapie migracji.  

1. Rehosting  tzw. lift & shift

Przenoszenie aplikacji z własnej serwerowni do chmury
Szybka migracja bez wprowadzania zmian w architekturze jak też istotnych zmian w konfiguracji
Aplikacja musi spełniać minimalne wymagania w zakresie modelu IaaS
Brak konieczności angażowania developerów

2. Refactoring

Przenoszenie aplikacji z wirtualnych maszyn do modelu PaaS
Bez wprowadzania zmian w kodzie
Szybki sposób na modernizację aplikacji

3 Rearchitecting

Pozwala na łatwe skalowanie rozwiązania
Wykorzystanie nowych komponentów aplikacyjnych
Możliwość wykorzystania nowoczesnych scenariuszy DevOps

Case Study

Nasi Klienci zaufali nam wielokrotnie, co potwierdza bogate portfolio wdrożeń.

Case Study 1

Sytuacja

Klient nie korzystał z rozwiązań chmurowych. Na etapie tworzenia architektury dla zapasowego centrum danych pojawiła się potrzeba zapewnienia narzędzia do koordynacji procesu przełączania usług i aplikacji do alternatywnego  ośrodka obliczeniowego.

Działanie

Zespół APN przedstawił zalety z wykorzystania usługi Azure Site Recovery. Po przeprowadzeniu analizy środowiska został przygotowany projekt techniczny wdrożenia zgodnie z wzorcami projektowymi Microsoft. W kolejnym kroku zostało wykonane pełne wdrożenie Azure Site Recovery wraz z testami działania. Prace zakończyło szkolenie z obsługi narzędzia przeprowadzone dla zespołu IT Klienta.

Wynik

Dzięki wykorzystaniu Azure Site Recovery Klient posiada ustandaryzowane mechanizmy pozwalające na zapewnienie dostępności kluczowych usług w przypadku awarii podstawowego ośrodka obliczeniowego. Jednocześnie zastosowane rozwiązanie istotnie ograniczyło koszty w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań na rynku.

Case Study 2

Sytuacja

Klient stanął przed wyzwaniem modernizacji infrastruktury sprzętowej na potrzeby dostarczania dodatkowej mocy obliczeniowej dla systemów wewnętrznych. Wymiana sprzętu miała być powiązana z zakupem nowych wersji systemów operacyjnych. Jednym z istotnych czynników projektu, które stanęły przed Klientem było ograniczenie nakładów inwestycyjnych.

Działanie

Zespół APN przygotował analizę kosztów uruchomienia wewnętrznych systemów Klienta w Microsoft Azure. Klient podjął decyzję o wykorzystaniu chmury obliczeniowej Microsoft. Do zapewnienia bezpiecznej komunikacji pomiędzy środowiskiem w chmurze a siecią Klienta zostało zastosowane rozwiązanie VPN. Przy migracji wykorzystano model IaaS co pozwoliło na szybkie przeniesienie wirtualnych maszyn i uruchomienie systemów produkcyjnych. Ochronę dla usług zapewniono z wykorzystaniem usługi Azure Backup. Do monitorowania środowiska wykorzystano Azure Monitor.

Wynik

Dzięki wykorzystaniu migracji w modelu lift & shift projekt został zrealizowany sprawnie. Zastosowanie modelu IaaS istotnie ograniczyło nakłady inwestycyjne bez konieczności rezygnacji z wymagań dotyczących bezpieczeństwa oraz dostępności. Zastosowane usługi dodatkowe pozwoliły na spełnienie wszystkich istotnych wymagań Klienta.

Dlaczego warto nam zaufac?

Nasz zespół posiada aktualne certyfikaty Microsoft w obszarze chmury publicznej Azure: 

Microsoft Certified Azure Administrator Associate 

Microsoft Certified Azure Developer Associate  

Microsoft Certified Azure Security Engineer Associate 

Microsoft Certified Azure Solutions Architect Expert 

  

Mamy również doświadczenie poparte przez firmę Microsoft kompetencjami z obszaru Cloud Computing: 

Gold Competency Cloud Platform 

Gold Competency Cloud Productivity 

Silver Competency Security 

Masz pytania dotyczące chmury? Napisz do nas!

    Chcę otrzymywać treści marketingowe od A.P.N. Promise S.A. drogą elektroniczną
    Chcę otrzymywać treści marketingowe od A.P.N. Promise S.A. telefonicznie

    Administratorem danych osobowych gromadzonych z wykorzystaniem formularza jest A.P.N. Promise S.A. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do podjęcia kontaktu lub realizacji określonego żądania zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO lub w przypadku wyrażenia zgody na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO w celu dostarczenia treści marketingowych środkami komunikacji elektronicznej lub za pomocą urządzeń telefonicznych. Wszelkie informacje w zakresie przetwarzania podanych przez Ciebie w formularzu danych oraz posiadanych uprawnieniach znajdziesz w Polityce prywatności lub uzyskasz kontaktując się z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych na iodo@promise.pl. Kliknij i dowiedz się więcej jeżeli informacje podane powyżej nie są dostatecznie jasne!