Data Science – zaawansowana analityka danych w biznesie

Data Science – zaawansowana analityka danych w biznesie

Zapraszamy na całodniowe, kompletne, dedykowane warsztaty dotyczące Data Science, które pozwolą Ci rozumieć na czym polega wykorzystanie zaawansowanej analityki danych w biznesie oraz jak wygląda proces realizacji wdrożenia projektu wykorzystującego narzędzia z obszaru Data Science. W czasie trwania warsztatów przekonasz się jak bardzo użyteczne informacje, z punktu widzenia podejmowania decyzji biznesowych, można zdobyć dzięki wykorzystaniu zaawansowanej analityki wewnątrz Twojej organizacji.

Praktyczne warsztaty proponujemy analitykom biznesowym, finansowym, specjalistom sprzedaży, marketingu, zarządzania produktem, ekspertów zakupów czy HR – wszystkim tym, analiza danych jest istotnym elementem pracy oraz tym, którzy wewnątrz swoich organizacji aktywnie uczestniczą w procesach decyzyjnych związanych z kierunkami dalszego rozwoju biznesu.

W trakcie naszych warsztatów dowiesz się:

co oznaczają pojęcia Data Science, Machine Learning oraz Artificial Intelligence,

na czym polega realizacja projektów Data Science,

jakie korzyści niesie ze sobą poprawne wdrożenie zaawansowanej analityki danych wewnątrz organizacji,

czy modele predykcyjne działają i jak to udowodnić,

jak dzięki Data Science możesz wynieść proces decyzyjny wewnątrz swojej organizacji na zupełnie inny poziom.

 

Rejestracja zakończona.

Harmonogram

Data Science

9:00 - 9:30
Rejestracja
Powitanie uczestników i poranna kawa
9:30 - 10:30
Czym jest Data Science?
Przed warsztatem dowiesz się, co kryje się pod pojęciem Data Science oraz w jakich obszarach biznesu można przekuć zaawansowaną analitykę danych na konkretny zysk. Zostanie też omówiony proces, który ma miejsce podczas realizacji projektów Data Science oraz narzędzia, z których korzystamy w codziennej pracy.
10:30 - 12:30
Laboratorium Data Science cz. 1
W ramach pierwszej części laboratorium zapoznasz się z narzędziem Azure Machine Learning Studio, w którym zostanie zrealizowany scenariusz biznesowy, polegający na wyznaczeniu prognozy liczby wypożyczeń sprzętu dla jednej z wypożyczalni ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Dzięki pracy na rzeczywistych danych oraz konieczności zasilenia ich z dodatkowych, zewnętrznych źródeł, możliwie wiernie zostanie zasymulowany charakter pracy przy bardziej złożonych projektach. Przejdziesz przez etapy ładowania, eksploracyjnej analizy i czyszczenia danych. Etap eksploracyjnej analizy danych zostanie dodatkowo przeprowadzony z wykorzystaniem notesów aplikacji Jupyter w celu jeszcze lepszego przedstawienia charakteru pracy nad zaawansowaną analityką danych.
12:30 - 13:00
Lunch
13:00 - 15:00
Laboratorium Data Science cz. 2
W drugiej części laboratorium wykonamy kolejne kroki, niezbędne aby doprowadzić do wdrożenia projektu Data Science. Z danych zostaną więc wyodrębnione nowe cechy, a na bazie stworzonej struktury zostanie zbudowany model regresyjny, zdolny prognozować liczbę wypożyczonych sztuk sprzętu w zależności od dnia i warunków pogodowych. Wytrenowany model zostanie następnie wdrożony w postaci usługi sieciowej. Działanie modelu zostanie przetestowane przez wizualizację modelu na nowej, nieprzedstawionej mu do tej pory porcji danych z wykorzystaniem MS Power BI.
15:00 - 16:00
Przykłady wykorzystania Data Science
W tej części poznasz kilka scenariuszy, z którymi musieliśmy się zmierzyć podczas współpracy z klientami. Opowiemy o charakterystyce każdego z problemów, o tym, jakiego rodzaju modele zbudowaliśmy oraz z wykorzystaniem jakich technologii odbyło się wdrożenie.
16:00 - 17:00
Pytania, odpowiedzi i podsumowanie
Na koniec dnia z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, które pojawią się u uczestników po udziale w szkoleniu.
Tagi:

Data

29 sty 2020
Expired!

Czas

Rejestracja zakończona
09:15 - 17:00

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Rejestracja zakończona
ul. Domaniewska 44a, Warszawa
Kategoria

Organizator

APN Promise

Other Organizers

Małgorzata Turczyn
Paweł Druć